Граніт - традиційний камінь для виготовлення пам'ятників, він заслужив найвищу оцінку серед майстрів. Ціна надгробних пам'ятників із граніту відносно не висока, проте такі пам'ятники виглядають дуже багато та розкішно.

Давайте поговоримо про виготовлення надгробків з граніту. Виникає питання чому вибір матеріалу лежить саме у бік граніту, чому він є одним із найпривабливіших матеріалів для виготовлення надгробків?

Граніт - це гірська порода, яка найбільш розтрощена в нашій земній корі, і утворилася внаслідок уповільненого остигання та затвердіння магми у земній корі.

На сьогоднішній день виготовленням гранітних пам'яток у Харкові займаються багато фірм. Постає питання, чому саме ми? Кожна людина дуже трепетно ставиться до пам'яті дорогих для її серця людей, що пішли з життя. Повага та любов до тих, хто пішов, втілюється у пам'ятниках.

Ще з давніх-давен люди хотіли залишити нащадкам пам'ять про себе, і найпростішим способом зробити це було спорудити надгробок над місцем останнього заспокоєння покійного. Ще найперші люди – неандертальці – при похованні померлих у печерах завалювали вхід туди камінням, таким чином оберігаючи посмертний спокій одноплемінників від будь-яких домагань ззовні. Пізніше звичай споруджувати величезні надгробки виявився і в Стародавньому Єгипті – там вічний сон вінценосних осіб оберігали піраміди, які й досі стоять у тих місцях.

Головним святом для кожної православної людини є Великдень. Цей день інакше називають Воскресінням Христовим - на згадку про воскресіння Ісуса Христа. Коли ж святкують Великдень?
Дата святкування Великодня чітко не встановлено.

Святкування Великодня припадає на початок весни. Згідно з язичницькими повір'ями, навесні відбувається пробудження природи від сну-смерті, який огортав її всю зиму, її оновлення, загибель старого та початок нового.

Великдень символізує воскресіння Ісуса Христа, з чим пов'язана можливість вічного життя. Тому здавна вважається, що кожна людина має зустріти Великдень очищеною та оновленою як фізично, так і духовно, чому дуже сприяє дотримання Великого посту.

Всі ми рано чи пізно втрачаємо близьких людей. Але кожному з нас хотілося б, щоб вони жили вічно та завжди були з нами. Тим не менше, близькі люди завжди залишаються в нашій пам'яті і в наших серцях, адже вони - це частинка нашої душі!

Пам'ятник на могилу зазвичай встановлюють не одразу. Спочатку його замінює хрест, встановлений під час похорону. Коли ж приймається рішення про встановлення надгробної пам'ятки, то зазвичай нічого не змінюють і встановлюють його замість хреста на тому ж місці.

Встановлюючи пам'ятник із граніту, кожен розраховує на термін його служби щонайменше 50 років. Але іноді трапляється так, що пам'ятник потрібно додатково зміцнювати, тому що за роки він міг похилитися.

Для того, щоб висловити свою любов до близької людини, що пішла, і вшанувати її пам'ять, прийнято встановлювати надгробок у вигляді пам'ятника. Така пам'ятка може складатися зі стели, підставки та плити-квітника. Тоді це і буде повністю завершений оформлений надгробок.

Усім уже давно звичні одинарні надгробки. Такі пам'ятники зазвичай не громіздкі, прості у проектуванні та встановленні і найчастіше зустрічаються на місцях поховання. Але кожен з нас має бажання не розлучати померлих родичів.

Сам по собі пам'ятник вже є прекрасною прикрасою на надгробку і якнайкраще виражає повагу і пам'ять про близьку людину, що пішла. Але неможливо уявити собі порожню плиту з граніту, наскільки майстерно вона б не була виконана.

Практично у всіх нас є близькі, що пішли. , яким хочеться приділити увагу, прийти на могилку і знову вшанувати їхню пам'ять. Багатьом просто хочеться періодично приводити місце поховання у охайний вигляд, і можливо навіть висадити на могилі квіти або замінити дерев'яний хрест на гранітний пам'ятник.

Надгробна пам'ятка весь час перебуває під впливом навколишнього середовища та несприятливих погодних умов, і яким би міцним не був матеріал, з якого він виготовлений, йому все одно потрібен догляд!

Всі знають, що на могилі має бути встановлений пам'ятник людині. Цій традиції дуже багато років, і її шанують у всьому світі. Але коли це краще зробити - знають не багато хто. У релігійних приписах немає чітких вимог щодо цього, оскільки могильні пам'ятники ніяк не пов'язані з вірою і не є її символами. Православна церква вимагає лише встановлення в день поховання могильного хреста, на якому має бути запис про роки життя та ім'я померлого.

Одинарні пам'ятники встановлюють одну людину. Звичайно, якщо не планується надалі встановлення ще одного пам'ятника поряд із цим. У такому разі, краще вибрати відразу подвійний пам'ятник.

Все тече, все змінюється. Байдучий час стирає з пам'яті обличчя, події та дати. Ті, хто прийдуть після нас, можливо, ніколи про нас не згадають, як ми не пам'ятаємо багатьох, які жили півстоліття тому. А що буде через сотню, через тисячу років?

Використання Символу при створенні надгробних монументів дозволяє передати широкий пласт значень, які так чи інакше асоціюються з померлою людиною. Слід зазначити, що використання символіки відрізняється від простої передачі відомостей у формі тексту незрівнянно більшою смисловою насиченістю.

З глибокої дохристиянської давнини йде звичай відзначати місце поховання пристроєм над ним пагорба. Християнська Церква, перейнявши цей звичай, прикрашає могильний пагорб переможним знаменням нашого спасіння - святим життєдайним хрестом.