Надгробна пам'ятка весь час перебуває під впливом навколишнього середовища та несприятливих погодних умов, і яким би міцним не був матеріал, з якого він виготовлений, йому все одно потрібен догляд!
Для використання на натуральних матеріалах створено спеціальні очищувачі, пломбувальні засоби, захисні емульсії, шпаклівки та поліролі. Кожному матеріалу потрібний особливий догляд - наприклад, мармур примхливий, ніж граніт. Але в будь-якому догляді збережено єдиний принцип – очищення та захист. До псування пам'ятника з граніту може призвести надлишок вологи, а також потрапляння маслянистих та жирних рідин на його поверхню.
Для того, щоб очистити гранітну поверхню, слід використовувати звичайну воду та не абразивну ганчірочку. У воду можна додати спеціальний засіб для виробів з граніту, але не домашню хімію! Допускається використання слабкого мильного розчину. Якщо пам'ятник потрібно очистити від фарби, то краще застосовувати розчинники, що підходять для граніту. При використанні звичайних розчинників необхідно акуратно обробляти лише забруднену ділянку, а розчинник одразу змивати. В іншому випадку на граніті залишаться плями.
Очищену пам'ятку насухо протирають, наносять захисний засіб для граніту та полірують поверхню! Якщо на камені є тріщини, їх необхідно замазати шпаклівкою перед поліруванням. А якщо ні, то в ці тріщини потрапить бруд і буде накопичуватися волога, яка з настанням морозів розшириться і обов'язково зруйнує камінь ще більше.
Золоті написи на пам'ятнику не рекомендується реставрувати самостійно - для цього потрібна певна навичка та спеціальна фарба. Вази з граніту або мармуру, а також статуї, що є в композиції, рекомендується обертати на зиму захисним чохлом або плівкою. Виконуючи нескладні рекомендації лише раз на рік, ви продовжите термін служби пам'ятника. Також ви завжди можете довірити це професіоналам!