Коли прийнято відвідувати померлих близьких?

Практично у всіх нас є близькі, що пішли. , яким хочеться приділити увагу, прийти на могилку і знову вшанувати їхню пам'ять. Багатьом просто хочеться періодично приводити місце поховання у охайний вигляд, і можливо навіть висадити на могилі квіти або замінити дерев'яний хрест на гранітний пам'ятник.

Зазвичай усі роботи, пов'язані з облагородженням ділянки поховання починаються навесні з першими теплими променями. Багато хто хоче завершити їх до Великодніх свят, щоб у Поминальний тиждень лише вшанувати пам'ять близької людини.

Ви можете здійснити візит на цвинтар будь-який потрібний час за першим бажанням чи необхідності. Але якщо ви хочете слідувати православним традиціям, і відвідувати померлих близьких тоді, коли це потрібно, і не відвідувати тоді, коли цього робити не варто, то ця стаття для вас.

Існують певні дні, за якими потрібно відвідати близьких на цвинтарі. Це пов'язано з тим, що саме цими днями, згідно з біблією, відбувається контакт живих і мертвих.

Перший раз ви супроводжуєте померлого в день його похорон. Потім варто прийти на 3-й, 9-й та 40-й день після смерті та надалі щороку в день смерті близької людини.

Після Великоднього тижня настає поминальна, в час якої у понеділок і у вівторок більшість людей також збираються на цвинтарях. Саме в ці дні найчастіше прийнято відвідувати померлих близьких, пропускаючи інші придатні для цього дні.

А ще прийти на цвинтар потрібно за тиждень до Великого посту в М'ясопустну суботу, потім на 2-ю, 3-ту та 4-ту суботу Великого посту. У день перед святом Святої Трійці - у Троїцьку суботу та Дмитрівську суботу - першу суботу листопада.

Так само є і дні, коли цвинтар краще не відвідувати незважаючи на бажання. Це стосується таких православних свят, як день Великодня, Благовіщення та Різдва Христового. У день Трійці також краще піти не на цвинтар, а до церкви.

Є і загальні правила, які ви можете дотримуватися або не дотримуватися - вирішувати вам. Наприклад, не дуже добре бувати на цвинтарі після заходу сонця, а жінки під час вагітності та менструацій взагалі повинні відмовитися від його відвідування.

Так само не варто проводити на цвинтарі день народження померлого – досить згадати його добрим словом у вузькому колі родичів та близьких людей. Але якщо ви так не вважаєте, можете як у день його народження, так і в день ангела померлого близького прийти на могилу, і навіть запросити священика.