Коли можна встановити пам'ятник?

Всі знають, що на могилі має бути встановлений пам'ятник людині. Цій традиції дуже багато років, і її шанують у всьому світі. Але коли це краще зробити - знають не багато хто. У релігійних приписах немає чітких вимог щодо цього, оскільки могильні пам'ятники ніяк не пов'язані з вірою і не є її символами. Православна церква вимагає лише встановлення в день поховання могильного хреста, на якому має бути запис про роки життя та ім'я померлого.

Навіщо тоді потрібні пам'ятники? Насамперед це традиційне відображення нашої поваги до близької людини, збереження вічної пам'яті про неї. Саме тому пам'ятник слід встановити так, щоб він залишався на своєму місці у незмінному вигляді багато десятиліть! Перше і найголовніше умова правильної установки - це не встановлювати пам'ятник відразу, а почекати рік чи два після поховання. Пояснення просте - лише через рік після похорону земля сяде природним чином і утворює міцний ґрунт для зведення монумента, і лише через два роки відбудеться руйнація труни під землею, заповняться всі порожнечі, що буде гарантією подальшої нерухомості ґрунту на місці поховання.

Такі заходи дають гарантію, що пам'ятник не покоситься згодом, а стоятиме на своєму місці. Але сучасні технології можуть дозволити встановлювати пам'ятник практично одразу після поховання, і при цьому гарантувати надійність та непорушність конструкції! Насправді, встановленням пам'ятника відразу при похованні займаються рідко, оскільки вибір, а іноді й виготовлення пам'ятника займає час, якого й так не вистачає рідним померлого в такий момент.

Більшість людей можуть спокійно зайнятися увічненням пам'яті близького лише через якийсь час. Тоді до планованого часу встановлення постійного пам'ятника на могилі має стояти тимчасова пам'ятка. Це може бути дерев'яний хрест із табличкою або простий бетонний пам'ятник. Існують нормативи щодо встановлення пам'ятників, в яких сказано, що який би вид не мав надгробок, на ньому має бути зазначена достовірна інформація про померлого. Залишати місце поховання без написів не можна, навіть якщо ви не прагнете виконувати церковні закони. Тим більше, такі матеріали, як дерево та бетон, не дуже договічні та доступні за ціною. Другою умовою є виключення зимової пори року для встановлення пам'ятника, оскільки земля взимку промерзла, і виконати якісну установку буде практично неможливо, та й досить важко.

Найкращим часом вважається літо та початок осені. Перед тим, як встановлювати пам'ятник, ви повинні отримати на це дозвіл адміністратора цвинтаря. Взимку цей дозвіл ви, швидше за все, не отримаєте. Ви можете замовити пам'ятник взимку, коли ціни на їхнє виготовлення помітно знижуються, а встановити влітку, коли це можливо буде зробити. Залежно від ваших можливостей, ви можете встановити пам'ятник хоч через багато років, головне, щоб пам'ять про близьку людину жила у вашому серці!