Сам по собі пам'ятник вже є прекрасною прикрасою на надгробку і якнайкраще виражає повагу і пам'ять про близьку людину, що пішла. Але неможливо уявити собі порожню плиту з граніту, наскільки майстерно вона б не була виконана. Найчастіше надгробна пам'ятка містить такі необхідні і атрибути, що доповнюють його, як фото померлого, дати його життя, прикраси із зображенням квітів або птахів і красиво оформлений пам'ятний напис. Причому, не важливо, як все це нанесено на пам'ятник, у вигляді невеликих окремих табличок або увічнено на самому камені - це залежить виключно від матеріалу, що використовується, і виглядає однаково красиво. Якщо пам'ятник виготовлений з гранітного каменю, напис можна нанести прямо на нього шляхом лазерного або ручного гравіювання. Якщо ж пам'ятник виготовлений з іншого матеріалу, то доведеться кріпити до нього таблички з іншого матеріалу - наприклад, з того ж граніту.
Граверні роботи виконуються в останню чергу, коли пам'ятник вже повністю сформований і виконане полірування. Спочатку визначаються з технікою нанесення написи, яка залежить від складності роботи, і підбирають необхідні для цього інструменти. Потім вибирають шрифт, який може бути стандартним, академічним em>, рельєфним або поглибленим em> (для нанесення позолоти).
Найважливішим і центральним зображенням найчастіше є портрет span>. Нанесення такого складного зображення на кам'яну плиту виконується гравіюванням. Майстер-художник копіює принесену вами фотографію, але може внести до неї зміни з урахуванням ваших побажань – наприклад, можна змінити одяг або пом'якшити вираз обличчя.
Помимо портрета на пам'ятник можна нанести ритуальну символіку. Найчастіше це чорно-білі зображення, але можна зробити їх кольоровими. На пам'ятнику можна зображати стрічки, покривала, окантовки по периметру пам'ятника, голубів, що літають, троянди, гвоздики, тюльпани, свічки, хрести та багато іншого, що подобається вам - особливих обмежень немає. Особливе місце на пам'ятнику завжди займає напис, який виділяє його серед інших таких самих пам'яток. Цей напис називається епітафія (грец. ἐπιτάφιος «надгробний») - вислів, найчастіше у віршованій формі, яке вигадують на випадок чиєї- або смерті і використовують як надгробний напис. Такий напис може бути різного змісту. Наприклад, в епітафії можна висловити свою скорботу про близьке, свою любов до нього, або охарактеризувати відповідними словами померлої людини, підкреслити її гідність і важливість. У будь-якому випадку, ці слова будуть нагадуванням для тих, хто нині живе про людину, що пішла. Такі написи можуть бути придумані самостійно, або вибрані з красиво оформлених фраз, що вже існують.
Існують правила до твору та вибору епітафій, щоб не порушити спокій померлої людини.
< /p>
- Напис переважно має бути рідною мовою померлого і не повинен суперечити його вірі, а також містити помилки в основних даних.
- Не пишіть про людину надто високо і не приписуйте їй тих якостей, яких у неї за життя не було.
- І, звичайно, ні в якому разі не можна звинувачувати в епітафії будь-кого, особливо Всевишнього, у смерті близької людини.