Історія Світлого Свята Великодня

Головним святом для кожної православної людини є Великдень. Цей день інакше називають Воскресінням Христовим - на згадку про воскресіння Ісуса Христа. Коли ж святкують Великдень?
Дата святкування Великодня чітко не встановлено. Прийнято відзначати день Великодня в неділю, що наступає за повним місяцем після дня весняного рівнодення, при цьому повний місяць повинен обов'язково припадати на будній день. Якщо ж повний місяць відбувається у суботу чи неділю, то Великдень відзначатиметься вже через тиждень – наступної неділі. День святкування Великодня зазвичай знаходиться між датами 22 березня та 8 травня.


Як з'явилося це свято?
Згідно з Євангелією, Ісус Христос був розіп'ятий на хресті в п'ятницю Страсного тижня, а потім похований у найближча печера. У ніч через добу в цю печеру з'явилися Марія Магдалина, грішниця, що повірила в Христа, і дві жінки для того, щоб обмити тіло і вмастити пахощами, але труна була порожня. Цієї ночі сталася найбільша подія – Христос воскрес і подарував порятунок миру та всьому людству.


Звідки пішла назва?
Великоднем Воскресіння Христове стало називатися на честь свята Великодня в ізраїльтян - дня визволення євреїв від рабства, так як усі події з Ісусом відбулися напередодні єврейського Великодня, а воскрес він саме цього святкового дня.


З того часу кожна православна людина радіє цього дня, повідомляючи кожному про те, що Христос Воскрес!